MODEST BUT BEAUTIFUL CUBA (part 2)

From Havana we went to Trinidad. Trinidad is a beautiful town, 500 years old. There were vintage houses in many different colours and nice litlle streets. I bought there on the market a camera made from a can of beer! 🙂 There were also different things made from cans, candy papers and something like this.

Z Hawany pojechaliśmy do Trinidadu. Trinidad to piękne miasteczko, ma 500 lat. Były tam stare domy w wielu kolorach i małe śliczne uliczki. Kupiłem tam na rynku aparat fotograficzny zrobiony z puszki po piwie! 🙂 Były też inne rzeczy zrobione z puszek, papierków po cukierkach itp.

When we were driving from Havana to Trinidad, on the road there were dead and alive crabs. The crabs were crossing the road to the sea to lay eggs. But cars were killing them. It was really sad 🙁 🙁 🙁 🙁 !!!

Kiedy jechaliśmy z Hawany do Trinidadu, na drodze były martwe i żywe kraby. Kraby przechodziły przez ulicę do morza aby złożyć jaja. Ale samochody je zabijały. To było bardzo smutne 🙁 🙁 🙁 🙁 !!!

In Cuba there are many antiques in the houses and restaurants.

Na Kubie jest wiele antyków w domach i restauracjach.

In Trinidad we found a really great restaurant with old vinyl records decorating walls and tables. There was a super band playing mainly Cuban music. They invited me to play the drums!!! It was fun 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 They invited my sister too – she was singing and playing the guitar. There was a fantastic bartender who gave me a lesson how to be a bartender and how to juggle with the bottles. I tried this trick later and very often I did it, but not always 🙂

W Trinidadzie znaleźliśmy naprawdę świetną restaurację ze starymi płytami winylowymi dekorującymi ściany i stoły. Był tam super zespół grający głównie kubańską muzykę. Zaprosili mnie, żebym zagrał na bębnach!!! To był fun 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Zaprosili też moją siostrę, która śpiewała i grała na gitarze. Był tam też super barman, który dał mi lekcję, jak być barmanem i jak żonglować butelkami 🙂 Próbowałem później robić ten trick i często mi się udawało, ale nie zawsze.

The Band:

Simon & the Band

Ala & the Band:

One day we went to the beach and I was playing a fantastic game. I was pretending a sniper siiting on a tree and I was eating a sandwich on the tree 🙂 🙂 🙂 !!!

Jednego dnia pojechaliśmy na plażę i bawiłem się w fantastyczną zabawę. Udawałem snajpera siedząc na drzewie i jadłem kanapkę na drzewie 🙂 🙂 🙂 !!!

Cuba is famous for cigars, rum and salsa. There are also many souvenirs from revolution – posters with Che Guevara and Fidel Castro.

Kuba słynie z cygar, rumu i salsy. Jest też dużo pamiątek po rewolucji – plakatów z Che Guevarą i Fidelem Castro.

Last day in Havana we found a little street. The name of the street is Callejon de Hamel. There were many murals, paintings and sculptures made by a local artist. I liked it very much!

Ostatniego dnia w Hawanie znaleźliśmy małą uliczkę. Nazywała się Callejon de Hamel. Było tam mnóstwo murali, malowideł i rzeźb wykonanych przez lokalnego artystę. Bardzo mi się tam podobało! 

Cuba is a beautiful country and the Cubans are really nice! Life there is hard, but I hope that one day life in Cuba will be better! And here some more pictures from Trinidad…

Kuba to piękny kraj, a Kubańczycy są naprawdę bardzo mili! Życie jest tam ciężkie, ale mam nadzieję, że pewnego dnia życie na Kubie będzie lepsze. A tutaj jeszcze trochę zdjęć z Trinidadu…

Comments

 1. Odpowiedz

  Michał Miguel Psujek

  1 maja 2015

  No proszę Szymon, super Ci idzie ta gra, jestem dumny że Cię podszkoliłem trochę 😀

  • Odpowiedz

   Simon

   2 maja 2015

   nooooooo, pewnie to na pewno mi coś dało!!! 😉 🙂 Jak przyjedziesz to może znowu mnie troche podszkolisz.

 2. Odpowiedz

  timi

  2 maja 2015

  czesć Szymon fajny blog. tez mam 8 lat i sam prowadze bloga http://www.tymonsport.com zapreszam tymon

  • Odpowiedz

   Simon

   2 maja 2015

   bardzo fajny sportowy blog dzięki Tymon. 😉 🙂

 3. Odpowiedz

  Paweł Klemczak

  4 maja 2015

  Piękne zdjęcia, piękna relacja. Z takich zdjęć Kuba wydaje się geograficznym i ludzkim rajem, który polityka zamieniła w piekło na ziemi.

  • Odpowiedz

   Simon

   6 maja 2015

   Tak to prawda i z polityką i z rajem tym bardziej. 🙂 😉 Może też kiedyś tam pojedziesz co? 🙂 😉
   <3 <3 <3 <3 <3 <3

   • Odpowiedz

    Paweł Klemczak

    7 maja 2015

    Chciałbym jechać wszędzie 🙂 Dosłownie wszędzie! Ale jak tylko będę się wybierał na Kubę to na pewno się do Ciebie zgłoszę po wskazówki!

 4. Odpowiedz

  Jacek Szewczyk

  8 maja 2015

  cz 2 – bardzo fajne – i video do obejrzenia:) – brakiem czasu sie nie martw – są obowiązki i przyjemności – trzeba walczyć – całkiem fajnie Ci idzie jak na faceta z brakiem czasu:):)

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwiblog

   19 sierpnia 2015

   Ale czasami bywa ciężko 🙂

 5. Odpowiedz

  Iza

  8 maja 2015

  Cześć Szymon. Super, bardzo malowniczo na tej Kubie 🙂 Zdjęcia piękne. Bardzo mi się podobało 🙂 Pozdrawiam 🙂

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwiblog

   19 sierpnia 2015

   Dzięki i też pozdrawiam 🙂

 6. Odpowiedz

  mirreopreisnl

  9 maja 2015

  That’s a great blog, you are a very talented writer! And I like your pictures. Bye!

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwiblog

   19 sierpnia 2015

   Thanks 🙂

 7. Odpowiedz

  qbexus

  7 sierpnia 2015

  Mam cały czas na liście do zaliczenia i sie trochę boję, że przed zmianami jakie niechybnie czekają ten kraj nie zdążę.

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwiblog

   19 sierpnia 2015

   To musisz jechać jak najszybciej 🙂

 8. Odpowiedz

  Asia | Byłem tu. Tony Halik.

  14 grudnia 2015

  Klimat niesamowity. Chcę tam!
  A kraby mnie po prostu rozbroiły!

Leave a Comment

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. More Info | OK