Every real globetrotter must have a few scary stories ☠☠☠☠☠ to tell. These are my most scary adventures.

Każdy prawdziwy globtroter musi mieć do opowiedzenia kilka strasznych historii. Oto moje najstraszniejsze przygody.

☠ – alarming                         ☠ ☠ ☠ ☠ – frightening

☠ ☠ – scary                            ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ – terrifying

☠ ☠ ☠ – horrible                   ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ – petrifying (petrificus totalus)

Don’t run away!!! ☠ ☠ ☠ ☠

When we were in Yosemite National Park in the USA we really wanted to see the bears. First, we read in guidebooks that when you see a bear you mustn’t run away! Then, when we went there, park rangers told us that we mustn’t run away if we see a bear. We made a barbeque in the picnic zone, we grilled meat, sausages and marshmallows with chocolate and biscuits. Mmmm, yummy!!! 🙂 When the night was coming the rangers came again and said that near to this zone there were some bears so we must be careful. They said again that we mustn’t run away. They said that when the bear is coming we must slowly walk away or make noise. We were sitting at the table and suddenly my Mum shouted “a bear!!!!!!!!” What did we do??? WE RAN AWAY!!!!! 🙂 🙂 🙂 Later in the car we were laughing that we knew that we mustn’t do it, but the instinct was stronger!

Nie uciekaj!!! ☠ ☠ ☠ ☠

Kiedy byliśmy w parku narodowym Yosemite w USA, bardzo chcieliśmy zobaczyć niedźwiedzie. Najpierw przeczytaliśmy w przewodnikach, że kiedy zobaczy się niedźwiedzia, to nie wolno uciekać! Następnie, kiedy tam pojechaliśmy, strażnicy parku mówili nam, że nie wolno uciekać, jeśli zobaczy się niedźwiedzia. Robiliśmy sobie grilla w strefie piknikowej, smażyliśmy mięso, kiełbaski i pianki marshmallows z czekoladą i herbatnikami. Mmmm, pychota!!! 🙂 Kiedy zbliżała się noc, pojawili się ponownie strażnicy i powiedzieli, że w pobliżu tej strefy pojawiły się niedźwiedzie i trzeba być ostrożnym. Znów powtórzyli, że nie wolno uciekać. Powiedzieli, że kiedy pojawia się niedźwiedź, trzeba wolno odejść albo narobić hałasu. Siedzieliśmy przy stoliku i nagle mama krzyknęła „niedźwiedź!!!!!!” I co zrobiliśmy??? UCIEKLIŚMY!!!!!! 🙂 🙂 🙂 Później w samochodzie śmialiśmy się, że chociaż wiedzieliśmy, że nie wolno nam tego robić, to instynkt był silniejszy!

A chasing bull ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠

This was the first and one of the most scary adventures in my life. This adventure happened in Vietnam when I was   three and a half. We went to the village in the jungle with a guide. He was raised in a similar village. When we were walking to the village we saw a big bull (a water buffalo) standing next to someone’s house. We went to take photos with it. The buffalo was tied with the rope and it suddenly broke it. IT WAS CHASING US!!!

My Dad caught me and my friend and we ran into the old house. My sister and my Mum ran into thorny bushes. The guide stood in front of the bull and the bull was chasing him. The guy stood still in front of it and when the buffalo was close to him he turned and moved away. We were so terrified!!!

Szarżujący byk ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠

To była pierwsza i jedna z najbardziej przerażających historii w moim życiu. To wydarzyło się w Wietnamie, kiedy miałem 3 i pół roku. Poszliśmy do wioski w dżungli z przewodnikiem. On wychował się w podobnej wiosce. Kiedy szliśmy do wioski zobaczyliśmy wielkiego byka (bawołu wodnego) stojącego przy czyimś domu. Podeszliśmy, żeby zrobić mu zdjęcia. Bawół był przywiązany linką, ale nagle ją zerwał. I zaczął nas ścigać!!!

Tata złapał mnie i mojego przyjaciela i uciekliśmy do starego domu. Moja siostra i Mama uciekły w kłujące krzaki. Przewodnik stał naprzeciwko byka a byk go atakował. Mężczyzna stał przed bykiem, a kiedy byk był blisko niego odwrócił się i usunął. Byliśmy naprawdę przerażeni!!!

A little problem sitting on our roof ☠ ☠ ☠

This adventure happened in Cambodia on Koh Totang island. One afternoon my Dad saw something in our bungalow. He didn’t know what it was and he said – Oh, no, is it really a scorpion!? My Dad went to the girl at the front-desk and said – Excuse me, but we’ve got a little problem sitting on our roof, it is a scorpion. She gave an insect spray to my Dad and said – Take this and kill it! But my dad was scared. Then she asked – Do you want my friend to do it? The guy came to our bungalow and killed the scorpion with a newspaper and his hand. That was funny and scary!

Mały problem siedzący na naszym dachu ☠ ☠ ☠ 

Ta przygoda zdarzyła się w Kambodży, na wyspie Koh Totang. Pewnego popołudnia mój Tata zobaczył coś w naszym bungalowie. Nie wiedział, co to jest i zapytał – Czy to jest naprawdę skorpion!? Tata poszedł do dziewczyny z recepcji i powiedział – Przepraszam, ale mamy mały problem siedzący na naszym dachu, to skorpion. Ona dała mu spray na owady i powiedziała – weź to i go zabij! Ale mój Tata się bał. wtedy ona zapytała – Czy chcesz, aby mój kolega to zrobił? Mężczyzna przyszedł do naszego bungalowu i zabił skorpiona gazetą i ręką. To było śmieszne, ale i straszne!

IMG_1779

Comments

 1. Odpowiedz

  graciechick

  15 czerwca 2015

  Hi Simon
  I really like your blog! I heard about it from the kids blog club website. My blog is graciechicksblog.wordpress.com and I would love it if you checked it out. By the way I’m Gracie and I’m 11.

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwiblog

   16 czerwca 2015

   Hi Gracie!
   Nice to meet you. 🙂 I’m really happy that you like my blog. I will check out your blog with pleasure. My sister is studying in the UK; maybe we will meet one day 🙂 😉

   • Odpowiedz

    graciechick

    30 czerwca 2015

    I hope you like my blog, Simon. Let me know. I would really like to meet you.

 2. Odpowiedz

  Nina

  4 sierpnia 2015

  Ten blog jest super!-przy okazji jestem Nina-ninka3445@wp.pl

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwiblog

   19 sierpnia 2015

   Dzięki wielkie! 🙂 😉

 3. Odpowiedz

  Marysia

  19 sierpnia 2015

  Mam pytanie… A pytam ze względu na mojego tatę który po przeczytaniu twoich historii zamieszczonych w Victorze Juniorze spytał: A kiedy on tam jeździ? W trakcie roku szkolnego czy kiedy?- nie potrafiłam mu odpowiedzieć. Więc pytam się ciebie. A przy okazji: TEN BLOG JEST EKSTRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwiblog

   19 sierpnia 2015

   Suuper, że Ci się podoba mój blog !!! Jeżeli chcesz to na blogu kliknij follow, dzięki temu będziesz wiedziała o moim każdym nowym poście na blogu, a jeśli klikniesz like na funpagu na Facebooku , to będziesz informowana o każdym poście z funpaga !!!!!!!!!!! 🙂 😉 Cieszę się, że napisałaś, a napisz coś o sobie np. ile masz lat, co lubisz robić itd. ! 🙂 ;0

 4. Odpowiedz

  Marysia

  19 sierpnia 2015

  Ten blog jest super! A na te wycieczki to kiedy jeździsz? W wakacje czy taż w trakcie roku szkolnego?

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwiblog

   19 sierpnia 2015

   W wakacje i w ferie, a czasem zarywam kawałek roku szkolnego. 🙂 😉 Dzięki, że podoba Ci się mój blog ! 🙂

 5. Odpowiedz

  Marcel

  11 listopada 2016

  Od ilu lat prowadzisz blog? Podoba mi się Twoja książka! Może przyjadę po autograf do poznania.Marcel

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwi

   11 listopada 2016

   Cześć Marcel. Bloga prowadzę od prawie dwóch lat. Fajnie, że podoba Ci się książka. W Poznaniu będę 3 grudnia o 12.00 w empiku na Placu Wolności. Byłoby super, jakbyś wpadł. Zabieraj kumpli i wbijajcie 😉 Będzie prezentacja o Borneo, pokaz slajdów, przywiozę też różne pamiątki. A do autografów dorzucam mega naklejki 🙂 No to dozo!

 6. Odpowiedz

  Julia

  20 kwietnia 2017

  Mam twoją książkę, jest super! Ostatnio czytałam w Angorze o spotkaniu z tobą. Chciałabym tak jak ty podróżować po całym świecie.

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwi

   20 kwietnia 2017

   Cześć Julia! To ekstra, że książka Ci się podobała. To mnie bardzo motywuje 🙂 Wpadaj na mojego fejsa, tam piszę też o swoich spotkaniach. Może na jakieś wpadniesz, to się poznamy? No to siemka.

 7. Odpowiedz

  Michał

  22 maja 2017

  Cześć Simon, to ja Michał.
  Pamiętasz nasze spotkanie na targach? Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś cię zobaczę.
  Ten blog jest super!!!!!!!!!!!!!!! Do zobaczenia.
  P.S. Przeczytałem w bonusowym rozdziale, że grasz w Clash Royale. Ja też!!!!!!!!!!!!.

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwi

   1 czerwca 2017

   Cześć Michał! No pewnie, że Cie pamiętam. Fajnie się gadało 😉 Na pewno się jeszcze spotkamy. A w jakim klanie jesteś? 😉 😉

 8. Odpowiedz

  Michał

  30 czerwca 2017

  Którą masz arenę w Clash royale???

  • Odpowiedz

   Jan Petruk

   4 marca 2018

   Simon mam 11 lat i chciałem się spytać czy będzie możliwości, że cie spotkam w 2018 roku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   PS. grasz w WORLD OF TANKS? jak tak to mam E 100

   • Odpowiedz

    Simon planetkiwi

    4 marca 2018

    Pewnie,
    Jak masz ochotę, to wpadnij na jakieś moje spotkanie w empiku – 17 marca będę w Warszawie, 23 w Łodzi, 24 we Wrocławiu a 25 w Katowicach. Wszystko jest dokładnie opisane na moim FB 🙂 Dozo!
    A w World Of Tanks kiedys grałem, teraz już rzadziej. 😉

 9. Odpowiedz

  Michał

  30 czerwca 2017

  I w jakim klanie jesteś ??? Ja mam 5 arenę

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwi

   7 lipca 2017

   Hej, wiesz co, jestem teraz na obozie i wyładowała mi się komórka, to nie mogę sprawdzić. A nie pamiętam 😉

   • Odpowiedz

    Simon planetkiwi

    19 lipca 2017

    klan: Legioniści GD
    arena 4: P.E.K.K.A’s Playhouse
    Pozdro 😉

 10. Odpowiedz

  Paweł

  19 lipca 2017

  Hej,niezły masz blog. Mam twoja ksiazke i naprawde jest superasna! Ale jedna rzecz o blogu ktora mi sie nie podobala to ze calkiem malo piszesz.

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwi

   19 lipca 2017

   Cześć! Super, że blog Ci się podoba. Dzięki za uwagę. Postaram się to poprawić. Ostatnio mam strasznie mało czasu i dlatego nie pisałem, ale mam nadzieję, że niedługo coś uda mi się napisać.

 11. Odpowiedz

  Daniel Dworecki

  10 listopada 2017

  Bardzo mi się podoba twój blog! Tworzę podobnego i nie mogę się doczekać twojej następnej podróży!

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwi

   12 listopada 2017

   Dzięki! Fajnie, że Ci sie podoba. A o czym chcesz pisać na swoim blogu?

 12. Odpowiedz

  Ala

  4 grudnia 2017

  Mega! Ta przygoda z bykiem. Brrrrrr. Aż mi ciarki chodzą. Szacun

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwi

   4 grudnia 2017

   No, było naprawdę strasznie!!!

 13. Odpowiedz

  Maciej Wieczorek

  1 lipca 2018

  Elo, elo, 3, 2, 0, Szymon! Czytałem dziennik łowcy przygód o Borneo! To było niesamowite co tam przeżyłeś. Powiedz, jakie to uczucie wiedzieć, że ma się możliwość zwiedzania świata i przeżywania takich przygód (raz strasznych, raz pięknych:))? A co najbardziej lubisz w ptakach kiwi?

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwi

   1 lipca 2018

   Siemka! Dzięki za komentarz. To super uczucie móc odwiedzać inne kraje, poznawać ludzi, kultury, przyrodę. Ja jestem zakochany w podróżach 😉 A ptaki kiwi uwielbiam za to, że są takie słodkie i bezbronne. I nieśmiałe. A poza tym bardzo ciekawe. Wiesz, że jajo kiwi jest największym jajem świata w proporcji do wielkości ptaka? Jest tak ogromne, że samica na wiele dni przed złożeniem jaja nie może nic jeść, bo jej żołądek jest ściśniety przez jajo? Dlatego jak już je złoży, to wysiaduje je samiec. 😉 O kiwi jest wiele innych fajnych ciekawostek. Dlatego nazwałem bloga planet kiwi, bo uwielbiam te ptaki. Pozdro, Simon

 14. Odpowiedz

  Szmon J.

  15 grudnia 2018

  Mam twoją książkę i przeczytałem ją 4 razy

 15. Odpowiedz

  szymon j .

  15 grudnia 2018

  elo elo 320 twuj blog jest super

 16. Odpowiedz

  Antek

  29 października 2019

  Twój blog jest supesuperfajnyJa też lubię podróżować, ale byłem tylko w USA.XDDDD

Leave a Comment

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. More Info | OK