🇬🇧 / 🇵🇱

Hello! My name is Simon, I am 11 years old, I live in Poland and this is a blog about my travels. I started writing the blog when I was 8 to tell other people about my adventures. Read the interview with me to learn everything 🙂

Witajcie! Mam na imię Szymon, mam 11 lat, mieszkam w Polsce, a to jest blog o moich podróżach. Zacząłem go pisać, jak miałem 8 lat, żeby opowiedzieć innym o moich przygodach. Przeczytaj wywiad ze mną, to dowiesz się wszystkiego 🙂

1. Since when do you travel? Od kiedy podróżujesz?

I travel from when I was in my Mum’s tummy 😉 My parents told me that when we were in Croatia we had a terrible storm in Plitwice Lake. My first trip not in my Mum’s tummy was when I was 4 months old. I went to Tunisia with my parents. From this time I visited among others USA, Cuba, Argentina, Guatemala, Ethiopia, Indonesia, Cambodia, Vietnam, Myanmar, Thailand, Lao, Malaysia, Singapore, Philippines, Iran, Oman, Qatar, New Zealand, Australia, Turkey, Denmark, England, Spain, Austria, Cyprus, Hungary.  

Podróżuję, odkąd byłem w brzuchu mamy 🙂 Rodzice opowiadali mi, że w Chorwacji przeżyliśmy straszną burzę nad Jeziorami Plitwickimi. A mój pierwszy wyjazd nie w brzuchu mamy był jak miałem 4 miesiące. Pojechałem wtedy z rodzicami do Tunezji. Od tego czasu odwiedziłem już m. in. USA, Kubę, Argentynę, Gwatemalę, Etiopię, Indonezję, Kambodżę, Wietnam, Myanmar (dawną Birmę), Tajlandię, Laos, Malezję, Filipiny, Singapur, Iran, Oman, Katar, Nową Zelandię, Austrię, Turcję, Danię, Anglię, Hiszpanię, Austrię, Węgry, Cypr. 

2.Why did you decide to write a blog? Dlaczego zdecydowałeś się pisać bloga?

I decided to write a blog because I want to prove people that writing blog it’s fun not only for adults, but also children can tell about their trips. I started writing a blog also for my friends. When I sometimes tell them that for example I walked between penguins, I survived storm in a canyon, a buffalo attack or I jumped from seven meters rock to the river, they didn’t believe me. I hope they believe me now!

Zdecydowałem się pisać bloga, ponieważ chciałem udowodnić ludziom, że pisanie bloga to nie tylko rozrywka dla dorosłych, że dzieci także mogą opowiadać innym o swoich podróżach. Założyłem bloga również dlatego, że jak  opowiadałem moim kolegom o tym, że chodziłem między pingwinami, przeżyłem burzę w kanionie, atak byka, czy skakałem z siedmiometrowej skały do rzeki, to mi nie wierzyli. Mam nadzieję, że teraz mi uwierzą!

3.  What do you like the best in a travel? Co najbardziej lubisz w podróżach?

The best for me is that I can visit another parts of world, know about culture in other countries, meet very nice people and keep in touch with them.

Najbardziej lubię to, że mogę poznawać inne części świata, dowiadywać się o kulturach w innych państwach, a także poznawać bardzo miłych ludzi i utrzymywać z nimi kontakt.

4. Why did you decide to write a blog in English? Dlaczego zdecydowałeś się pisać bloga po angielsku?

I want to practice my English, but not only. I would like to understand all this exciting stories of travellers who we meet, like Fernando, Jan and Eric… I would like also that people from another countries can read my blog, especially my friends who I meet during my trips. I write a blog in English myself, but sometimes my parents help me with grammar.  Because my readers from Poland want to see my blog in Polish too, all of my posts are in two languages.

Dlatego, że chciałbym ćwiczyć swój angielski, ale nie tylko. Chciałbym zrozumieć wszystkie ciekawe historie podróżników, których spotykamy, takich jak Fernando, Jan i Eric…Chciałbym także, żeby ludzie z innych krajów też mogli to przeczytać, zwłaszcza przyjaciele, których poznałem w podróży. Piszę bloga sam po angielsku, ale czasami rodzice pomagają mi z gramatyką. Ponieważ moi czytelnicy z Polski chcą czytać mój blog też po polsku, wszystkie moje posty są w dwóch językach.

6. What don’t you like during a trip? Czego nie lubisz w podróży?

I don’t like that we must fly all the time because I am bored and I have nothing to do. I don’t like also to go to the shops with my parents.

Nie lubię w trakcie podróży tego, że trzeba cały czas latać samolotami, bo tam mi się nudzi i nie mam co robić. Nie lubię też chodzić po sklepach z rodzicami.

7. When was the trip very hard for you? Kiedy w podróży było Ci najtrudniej?

For example when we were on very hard trekk in the mountain – Tongariro Crossing in New Zeland. It was very tiring – 20 km we went over 10 hours! And also when I had to eat just murdered chicken in Indonesia. I had to do it not to hurt people in the village.

Na przykład, gdy byliśmy na bardzo trudnym trekkingu w górach – na Tongariro Crossing w Nowej Zelandii.  To było bardzo męczące – 20 kilometrów szliśmy ponad 10 godzin. Albo jak musiałem zjeść w Indonezji świeżo zamordowanego kurczaka, żeby nie zrobić przykrości ludziom w wiosce.

8. What do you take for your trip?  Co zabierasz ze sobą na wyjazdy?

I like to take cuddly toys, games, tablet, many sweets and, first of all, my parents 😉 Before, we usually took a lot of nutella, but since I stopped eating products with palm oil, I choose sweets which do not contain it.

W podróż lubię zabierać: przytulanki, gry, tableta, dużo słodyczy, a przede wszystkim rodziców 🙂 Kiedyś zabieraliśmy wielki zapas nutelli, ale odkąd nie jem żadnych rzeczy z olejem palmowym, wybieram takie słodycze, które go nie zawierają.

9. What will you do when you grow up? Do you want to be a traveller?  Co będziesz robił, jak dorośniesz? Czy chcesz być podróżnikiem?

I can’t say, but I think that I will do the same as my parents – I will travel all the time. In first grade of primary school I started to plan future travel to China with my friends. Of course I normally go school, I practice karate, I go to a rock climbing club – I love it!!! When I have a free time and I am at home I love to play with my friends. We play that we are in different worlds, like in Star Wars. I like board games, computer games and PS4, too. I’m sure that I will always travel, but I will not be a traveller as a job. I must have my home in Poland where I always come back – to play with my cats, play with my dog and hug my sister.

Nie potrafię tego przewidzieć, lecz myślę, że będę robił to samo co rodzice, czyli podróżował bez końca. Już w pierwszej klasie podstawówki zacząłem planować podróż z kolegami do Chin na trzy miesiące. Chodzę oczywiście normalnie do szkoły, trenuję karate, chodzę też na ściankę wspinaczkową, którą uwielbiam!!! Jak mam wolne i jestem w domu, to najbardziej lubię bawić się na podwórku z kolegami w tworzenie różnych światów, najczęściej kosmicznych takich jak  w Star Wars. Lubię też grać w różne gry, planszowe, ale też na komputerze czy na PS4. Wiem, że na pewno będę dużo podróżował, ale nie zostanę z zawodu podróżnikiem, ponieważ muszę mieć swoje stałe miejsce, do którego zawsze wracam – by pomiziać koty, pobawić się z moim psem i przytulić moją siostrę.

If you like my blog click subscription – press FOLLOW 🙂 and visit my facebook fanpage https://www.facebook.com/planetkiwi

Jeśli lubicie mojego bloga zapiszcie się klikając FOLLOW 🙂 i odwiedzajcie fanpage na facebooku https://www.facebook.com/planetkiwi

* * *

My blog has got a KID BLOG STAR OF THE WEEK AWARD!!! I am so excited! Mój blog zdobył odznakę i tytuł GWIAZDA TYGODNIA na portalu blogów dziecięcych KIDS BLOG CLUB! Jestem taki podekscytowany!!!

kids-blog-club-kid-blog-star_zps8846d0d6

Kid Blog Star of the Week – Planet Kiwi

Comments

 1. Odpowiedz

  shashank

  11 maja 2015

  I hope you have fun on your trip

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwiblog

   11 maja 2015

   yeees !!! I have so much fun 🙂 🙂 😉 I hope that you can see it on my blog !

 2. Odpowiedz

  Agata Kulińska

  7 lipca 2015

  Szymonku, to miejsce jest magiczne! Tyle pięknych zdjęć…
  Mogłabym oglądać i oglądać i oglądać…
  Serdecznie gratuluję Ci pomysłu.
  Korzystając z okazji chciałabym bardzo podziękować za zdjęcie i wpis do mojej pamiątkowej fotoksiążki. Pozdrawiam cieplutko i życzę kolejnych udanych i równie niepowtarzalnych podróży.
  Pani Agata 🙂

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwiblog

   11 lipca 2015

   Bardzo dziękuję, że weszła Pani na mojego bloga 🙂 🙂 Mam nadzieję, że będzie Pani stałym czytelnikiem 😉 Pisanie wpisu do foto książki to była sama przyjemność !

 3. Odpowiedz

  Liudmila

  12 lipca 2015

  Hi there from Russia! Simon you and your parents are absolutely adorable. Your photos amazing as well. Good luck! I am a mom of 9 years old girl. And I am always admire with such kind of persons like you. We are going to go world round trip with family at the end of the year. Looking through your blog I understand that it is not so difficult to do as it looks.

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwiblog

   12 lipca 2015

   Hi Liudmila!!! I was very happy to see your comment and that you like my blog. 🙂 I realy liked your blog too, but I don`t know what did you write there. 🙂 But your photos are amazing. My parents will explain your blog to me. Good luck with your trip! Some day I would love to go around the world same like you. Will you visit Poland ? If so I invite you to my home, it would be great to meet you and Karina (you have my e-mail address on the blog). If you reaaaaaaaaaaaly like my blog click ‚follow’ and you will get my posts in your mail box.

 4. Odpowiedz

  Liudmila

  12 lipca 2015

  Thank you so much for inviting. We have never been in Poland before, however, I suppose it is a wonderful country. Who knows, may be some day we will visit your country. I and Karina will follow your blog with pleasure. In the nearest future I hope to translate our blog In English too, like you. I think it is a great idea. Good luck guys!)

 5. Odpowiedz

  Nadia

  21 maja 2016

  Cześć Szymon! Mam 11 lat. Często czytam Twojego bloga, a ostatnio obejrzałam wywiad z Tobą w telewizji. Czytam też o Twoich przygodach w gazetce dla młodzieży. Jestem pełna podziwu, że piszesz książkę! Bardzo lubię czytać tego bloga, ponieważ ja też uwielbiam podróże i przygody. Marzę, żeby zostać podróżniczką w przyszłości. Jesteś na prawdę niezwykłym chłopcem!

 6. Odpowiedz

  Bartosz

  21 listopada 2016

  Cześć Szymon! Mam 10 lat. Dowiedziałem się o Tobie gdy przeczytałem książkę. Bardzo mi się spodobała (a ja jestem bardzo wybredny jeśli chodzi o książki). Zajmuje honorowe miejsce na mojej półce. A bloga można czytać 24 godziny na dobę i się nie znudzi.
  Życzę kolejnych udanych podróży
  PS Zmień na stronie głównej tytuł obrazka na ,,już w księgarniach”.

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwi

   22 listopada 2016

   Dzięki wielkie – już zmieniłem 🙂 Super, że podoba Ci się moja książka. Dużo nad nią pracowałem i starałem się, żeby była jak najfajniejsza 🙂 Takie miłe komentarze motywują mnie, aby dalej pisać, a bardzo to lubię 😉 A jakie Ty lubisz książki – tylko przygodowe czy też jakieś inne?

 7. Odpowiedz

  Julia

  22 lutego 2017

  Cześć! Bardzo podoba mi się twoja książka. Ja, też dużo podróżuję i uwielbiam czytać. Umiem trochę angielskiego a teraz wracam do uczenia się również włoskiego. Piszę również foto książkę, a przyszłe wakacje już zaplanowaliśmy. Czekam na spotkanie autorskie w Gdańsku. Mam też trzy pytania
  Czy zastanawiałeś się lub może jesteś w trakcie pisania drugiej książki?
  Czy lubisz czytać książki? A jeżeli tak to jakie?

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwi

   22 lutego 2017

   Cześć Julia. Fajnie, że Ci się podoba moja książka. Bardzo się cieszę. A gdzie się wybierasz na wakacje? Wszyscy mnie pytają o drugą książkę, to chyba nie mam wyjścia, nie? 😉 A ja uwielbiam czytać -teraz czytam Harrego Pottera po angielsku, a po polsku Dziennik Cwaniaczka i Dynastię Miziołków. Lubię wesołe książki. Nie wiem, kiedy będę w Gdańsku, ale na pewno się pojawię. Dozo! 🙂

 8. Odpowiedz

  Julia

  23 lutego 2017

  Cześć Szymon! Ja z rodzicami i bratem bardzo lubimy podróżować. Głównie jeździmy autem po Europie- moja mama panicznie boi się latać samolotem i trudno ją namówić na lot trwający dłużej niż dwie godziny. Najczęściej podróżujemy z dużym bagażem ponieważ nocujemy na kampingach. Z moim bratem bardzo lubimy spać pod namiotem oraz kąpać się i wariować w jeziorze. W te wakacje wybieramy się do Włoch i Chorwacji, a po drodze chcemy zwiedzić Pragę i zatrzymać się w Słowenii.
  Czekam niecierpliwie na relacje z Twoich nowych podróży. Pozdrawiam!

 9. Odpowiedz

  Julia

  9 marca 2017

  W jakim kraju Ci się najbardziej podobało?

 10. Odpowiedz

  Sally

  28 kwietnia 2017

  zazdroszczę ci takich podróży 🙂 Na pewno są bardzo ekscytujące.

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwi

   29 kwietnia 2017

   Podróże rzeczywiście sa super. Uwielbiam to 🙂

 11. Odpowiedz

  Wojtek

  28 marca 2018

  Masz bardzo fajną książkę i to jest moja najlepsza książka.

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwi

   28 marca 2018

   Dzięki! To super, że Ci się aż tak podoba. A która to? Etiopia czy Borneo?

 12. Odpowiedz

  Ala

  5 maja 2019

  Cześć Szymon! Bardzo podobała mi się twoja książka o Borneo. Zazdroszczę ci takich przygód. Co do książki o Etiopii jeszcze jej nie czytałam, ale mam taki zamiar. Naprawdę super pomysł z tym blogiem! Liczę że jeszcze długo będziesz go pisał 🙂

  • Odpowiedz

   Simon planetkiwi

   25 maja 2019

   Wielkie dzięki! Super, że Ci się podobała 🙂 Wpadaj też do mnie na FB, tam piszę częściej 😉

Leave a Comment

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. More Info | OK